Aktuality » Doporučení po mrazech jaro 2020

Zdravím všechny po mrazech!!!

Protože na některých místech porosty

1. řepek, zvláště ty více narostlé, vypadají dost "unaveně" a mají náběh na popraskání, někdy vybělené listy, zfialovělé okraje, ohnuté a zkroucené vrcholy apod.

2. některé ozimé obilí - zejména pšenice, zvláště ty vyspělejší  směřující do sloupkování nebo ve sloupkování, a nebo i po damování, vykazují svinutí nebo popálení

 

Doporučuji použít, až se porosty trochu zmátoří a teploty přestanou klesat pod bod mrazu, z našich stimulátorů (a to vypadá tak od neděle anebo příštího týdne)

něco, co máte nebo mít budete. Vlastně ani jedním neudělátte chybu.

 

Např.

1. Lignohumát MAX 0,4 l na rychlou regeneraci a srovnání nevyrovnaných porostů ozimých obilnin/přehoustlých řepek + např. v kombinaci s CCC, roztokem močoviny, hořké soli a mikroprvky, Nebo tam, kde jsou porosty fakt hodně slabé

2. Ligno AKTIVÁTOR 0,75 l na pomalejší ale dlouhodobější regeneraci, na rozvětvení řepek, zvýšené odnožování obili + roztokem močoviny, hořké soli a mikroprvků + CCC u obilí, případně Tilmorem nebo jiným krátícím a fungicidním přípravkem do řepek (u řepek opatrně, i mráz sám je na chvíli zarazil. Tady bych volila více fungicidní prostředky než krátící - např. Boscalid + ,metconazol - Efilor).

Pokud řepka popraská, bude spíše ohrožena vyšším tlakem chorob než neaplikací krátidla.

3. VITALIC 0,4 l na zvýšenou tvorbu ligninu a zpevnění pletiv. Do porostů hrozící popraskáním , popálených + např. v kombinaci s CCC/ jiným krátícím prostředkem, roztokem močoviny, hořké soli a mikroprvků.

Lze spojit s insekticidním ošetřením proti krytonoscům.

Je to za málo peněz a v zemi je zatím vláha, porostům by se mělo pomoci..

V případě dotazů mě kontaktujte.

Zdravím a ať se vám viry vyhýbají nadále!

 

Ing. Zorka Marková-Špirakusová

www.amagro.com

pokusnictví a poradenství

tel.: 606 450 178

mail: zora.spirakusova@cmail.cz